Skocz do zawartości

Zmiana Z J-1 Na F-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Obecnie jestem na J-1 i planuje zmienic na F-1. Za pare miesiecy konczy mi sie waznosc wizy J-1 i chce zapytac jak wyglada tak procedura?

Zalozmy mam juz wybrana szkole, ktora wyda mi I-20, ale co dalej?? ;)

Nie planuje wyjechac z US do Polski aby tam sie starac o wize F-1, zmiana bedzie w US.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

good luck, teraz jest taki procent odmow F-1, ze szkoda mowic.

Musisz miec wiele dokumentow, zaczac wszystko odpowiednio wczesnie i bardzo dobrze udokumentowac dlaczego chcesz zmienic status z J-1 na F-1.

Szkola szkole nierowna i USCIS bardzo patrzy czy jest to szkola jezykowa czy college/university.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good luck, teraz jest taki procent odmow F-1, ze szkoda mowic.

Musisz miec wiele dokumentow, zaczac wszystko odpowiednio wczesnie i bardzo dobrze udokumentowac dlaczego chcesz zmienic status z J-1 na F-1.

Szkola szkole nierowna i USCIS bardzo patrzy czy jest to szkola jezykowa czy college/university.

no własnie jak to odpowiednio wcześniej??? Czy do College jest latwiej?? Czy zacząc zalatwiac to powiedzmy juz teraz czy dopiero jak waznosc mojej wizy j1 bedzie sie konczyla. Jestem w podobnej sytuacji wiec sa to dla mnie cenne informacje. Pieniądze na koncie mam, tzn 15 tys $, wybieram sie do community college. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota zalezy gdzie sie idzie i ile sie bedzie uczyc dana osoba ...I dlatego tez jak urzad zobaczy ze cos nie gra wtedy moze odmowic zmiany statusu

a kiedy to jest trudniej zmienic status?juz bylo pare postow o tym jak kto jest ze zmiana statusu oraz przedluzenia pobytu turystycznego teraz ...

prosze sobie poczytac posty z lat 2005-2007 jak wtedy bylo a jak jest teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kopan - czy mozesz powiedziec czemu akurat 15k $ masz przygotowane? kwota zalezy od czegos?

Akurat tyle bedzie kosztowal angielski w community college. Tyle kosztuje angielski w community college. Tzn calosc nauki, rozmawialem ze znajomym, ktory chodzi do tej samej szkoly i tyle wlasnie tam akurat trzeba miec. Musi to byc kwota ktora zapewni ci szkole i utrzymanie przez okres nauki, bo jak wiadomo pracowac nie wolno... :/ mam nadzieje ze wszystko sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo ciekawa (i niepokojąca) informacja! "Teraz" w sensie ostatnich miesięcy czy lat? Czy gdzieś widzieliście jakieś statystyki co do odmów itp?

odpowiem tak: jeszcze dwa lata temu mialam moze 1 osobe na miesiac, ktora przychodzila w sprawie odmowy wizy; teraz mam min. 3-4 telefony dziennie - to chyba wystarczy aby powiedziec, ze teraz jest duzo ciezej. Co wiecej wiekszosc moich kolegow/kolezanek adwokatow ma dokladnie taka sama sytuacje: mnostwo klientow ze sprawami typu odmowa zmiany statusu.

Nawet tutaj na Forum sa osoby, ktore mialy odmowe zmiany statusu - nie przypominam sobie, zeby nawet rok temu byly tu osoby z tym problemem (choc juz rok temu zaczelo sie dziac 'gorzej').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak to odpowiednio wcześniej???

ODPOWIEDNIO WCZESNIEJ TO ZNACZY TYLE CZASU ABY SZKOLA WYSTAWILA I-20, ABY DATA NA I-20 POKRYWALA SIE Z OBECNA WIZA, ABYS ZDAZYL WYSLAC WSZYSTKO W REALNYM CZASIE DO URZEDU

Czy do College jest latwiej??

DOSTAC ZMIANE STATUSU? LATWIEJ JEST DO COLLEGE NIZ DO SZKOLY JEZYKOWEJ

Czy zacząc zalatwiac to powiedzmy juz teraz czy dopiero jak waznosc mojej wizy j1 bedzie sie konczyla.

JAK TWOJA WAZNOSC WIZY BEDZIE SIE KONCZYLA TO PYTANIE JEST TAKIE: CZY SZKOLA W TYM CZASIE BEDZIE ZACZYNALA JAKIES ZAJECIA? CZY ZDAZYSZ ZE WSZYSTKIM?

Jestem w podobnej sytuacji wiec sa to dla mnie cenne informacje. Pieniądze na koncie mam, tzn 15 tys $, wybieram sie do community college. Pozdrawiam.

GOOD LUCK.

COMMUNITY COLLEGES ZACZYNAJA ZAJECIA ZWYKLE W SIERPNIU (OSTATNI TYDZIEN) WIEC JESLI MASZ WIZE DO KONCA WRZESNIA TO PAMIETAJ, ZE SZKOLA NIE MOZE DAC CI I-20 NA KLASY, KTORE JUZ SIE ZACZELY... MUSISZ DOSTARCZYC DOKUMENTY DO IMMIGRATION ZANIM ZACZNIE SIE SZKOLA - NIEWAZNE DO KIEDY TY MASZ WIZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...