Skocz do zawartości

Malzenstwo Obywatela Z Osoba Na Wizie Studenckiej


megan79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

powinnas przygotowac do wyslania:

- petycję I-130 (355$)

- aplikację o Adjustment of Status I-485 (1010$)

- Affidavit of Support I-864 (70$ LUB 0$)

- dane bio w ilości 4 sztuki na Ciebie, 4 sztuki na męża G-325A (0$)

- aplikację o pozwolenie na pracę I-765 (340$)

- badania lekarskie I-693 (FORMULARZ 0$ BADANIA ok. 500$ - zależy od lekarza, miejsca, stanu ;)

- aplikację o Advance Parole I-131 możesz sobie w sumie darować, bo jak wyjedziesz z USA zanim dostaniesz GC to nie wrócisz przez 10 lat )(305$)

Do tego równiez:

- wysłać ksero paszportu - stronę z danymi i stronę z wizą (nawet jeśli nieważna).

- Ksero I-94.

- Ksero pełnego odpisu aktu małżeństwa,

- ksero Twojego całkowitego odpisu aktu urodzenia (oraz tłumaczenie - sama mozesz to zrobic),

- ksero dowodu na obywatelstwo Twojego męża (najlepiej akt urodzenia lub, jeśli jest naturalizowany, ksero aktu naturalizacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikację o Advance Parole I-131 możesz sobie w sumie darować, bo jak wyjedziesz z USA zanim dostaniesz GC to nie wrócisz przez 10 lat )(305$)

ciekawe stwierdzenie ,,,Ona po 1 ma legalny pobyt ,po drugie te 10 lat obowiazuje kogos kto byl nielegalnie przez ponad 1 rok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ogromne!! kazda forme wysyla sie osobno czy razem?? i do ktorej formy dolaczyc te ksera? jeszcze nie zerknelam na instrukcje poszczegolnych drukow;) lekarza dzis zalatwilam, "tylko" 470 ;) jeszcze raz dzieki

aha jak to jest z ta aplikacja Advance parole I-131?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj sie zbytnio kolezanki "lenki: gdyz jest ona w bledzie np w kosztach... - juz na wstepie zaoszczedzilem ci 340$ ;)

Wystarcza ci 1365$ dla USCIS, nie musisz placic dodatkowych 340$ za petycje I-765; Placisz 355$ za I-130 oraz 1010$ za I-485; przydaloby sie tez wiedziec czy nie podlegasz pod sekcje 212; wypadaloby wystac wraz z formami wasze zdjecia paszportowe... ale Przede wszystkim powinnas wiedziec jak maja byc przygotowane twoje dokummenty oraz co ma byc wyslane gdyz kazda sprawa jest inna. Pytan jest wiele i np wazne sa zarobki twojego meza, ktory bedzie twoim sponsorem, ile on zarabia? Byc moze okaze sie, ze potrzebujesz joint sponsora; Pasowaloby rozniez miec listy od pracodawcow lub pay checki. Czy na jego 1040 Tax return jest tylko on sam czy ma kogos z rodziny? Przydalyby sie 1040 z ostatnich 3 lat lub transcrypty z IRSu, W-2 form takze nalezy miec lub transcrypty... Kazda sprawa jest inna - do kazdej sprawy sa inne pytania i odpowiedzi...

Jesli jestes legalnie i posiadasz status w USA to jak najbardziej mozesz zlozyc petycje I-131 ktora umozliwi ci wyjazd poza USA przed zakonczeniem procesu o AOS... Teraz masz status F1 ale on np moze ci sie skonczyc za kilka miesiecy a wtedy nie bedziesz mogla opuscic i wrocic do USA przed zakonczeniem procesu... tzn opuscic bedziesz mogla ale bedzie duzy problem z powrotem. Pamietaj, ze procedura o AOS moze byc szybka - w granicach kilku miesiecy lub dluga - rok i dluzej... Wszystko zalezne od tego Jakie oraz Jak wypelnione dokumenty wyslesz do USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej megan79

Przejzyj sobie ten watek, na pewno Ci pomoze

http://www.usa.info.pl/board/Formalnosci-P...Usa-t11705.html

Pamietaj o zrobieniu cover sheet do formularzy, wtedy nie bedzie balaganu ;)

A tu juz w ogole masz skarbnice wiedzy dot. AOS z wizy studenckiej

http://www.visajourney.com/forums/index.php?showforum=130

Milej lektury!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze okaze sie, ze potrzebujesz joint sponsora;

sprawdzilam poverty guideline i jest ok

Pasowaloby rozniez miec listy od pracodawcow lub pay checki.

Ja nie mam pozwolenia na prace wiec nie bardzo wiem o co chodzi z listami od pracodawcow. Prosba o wytlumaczenia

Czy na jego 1040 Tax return jest tylko on sam czy ma kogos z rodziny? Przydalyby sie 1040 z ostatnich 3 lat lub transcrypty z IRSu, W-2 form takze nalezy miec lub transcrypty...

na rozlicz.podatk. maz ma tylko mnie dopisana

Jesli jestes legalnie i posiadasz status w USA to jak najbardziej mozesz zlozyc petycje I-131 ktora umozliwi ci wyjazd poza USA przed zakonczeniem procesu o AOS... Teraz masz status F1 ale on np moze ci sie skonczyc za kilka miesiecy a wtedy nie bedziesz mogla opuscic i wrocic do USA przed zakonczeniem procesu... tzn opuscic bedziesz mogla ale bedzie duzy problem z powrotem. Pamietaj, ze procedura o AOS moze byc szybka - w granicach kilku miesiecy lub dluga - rok i dluzej... Wszystko zalezne od tego Jakie oraz Jak wypelnione dokumenty wyslesz do USCIS.

czyli i tak musze caly czas podtrzymywac status studencki chcac wyjechac po zlozeniu i zaakceptowaniu aplikacji I-131? do ktorego momentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowaloby rozniez miec listy od pracodawcow lub pay checki.

Ja nie mam pozwolenia na prace wiec nie bardzo wiem o co chodzi z listami od pracodawcow. Prosba o wytlumaczenia

czyli i tak musze caly czas podtrzymywac status studencki chcac wyjechac po zlozeniu i zaakceptowaniu aplikacji I-131? do ktorego momentu?

Listy/paychecki potrzebuje w twoim przypadku mąż do formy I-864 - stanowią one poswiadczenie od pracodawcy, ze maz jest zatrudniony i bedzie mial fundusze na twoje utrzymywanie/sponsorowanie... List wazny jest chyba 3 miesiace od daty wydania...

Jak nie zlozysz petycji I-131 a chcesz wyjezdzac i wjezdzac na wizie studenckiej (musisz miec promese wjazdowa) to status musisz utrzymac do momentu otrzymania GC... Jesli masz tylko wize F-1 w postaci I-20 to na twoim miejscu bym zaplacil koszta I-131 i w razie W miel swiety spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeszcze mam jedno pytanko, troszke Was mecze, nie wiem, moze sie czepiam, ale szukam najlepszego rozwiazania. Niedlugo koncze szkole i konczy mi sie rowniez wiza. Szkola ponagla mnie o zalatwianie OPT. Jesli zloze wszystkie aplikacje AOS to nie musze placic kosztow pozw.o prace. Wiec zaoszczedzilabym. Wiadomo nie mam pewnosci ze caly proces szybko przebiegnie a graduacje mam pod koniec sierpnia. jesli proces bedzie trwal (zapewne) dluzej, to wtedy komplikuje mi sie kwestia powrotu do usa na advance parole, poniewaz nie bede miala waznej wizy. Czy w trakcie OPT w ogole moglabym leciec do PL?? Prosze o porade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...