Skocz do zawartości

Sponsorowanie Z Gc Czy Z Obywatelstwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, wyjezdzam na stale do stanow chcialabym sie dowiedziec o jedna rzecz. Moj maz ma GC.. ja jade na turystycznej i teraz zaczyna sie moj problem....czy lepiej zaczekac az on dostanie obywatelstwo i zlozy na mnie papiery czy moze z GC. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak papiery teraz by zlozy Twoj maz to do chwili dostania GC musisz miec legalny pobyt w USA a jak wiesz przebywanie w USA na wizycie turystycznej nie bedzie trwac dlugo a wtedy bedziesz musiala szukac innego rozwiaznia jak wiza studencka,pracownicza...

ps nie mozesz mowic i miec w myslach ze lecisz na wizie turystycznej na pobyt juz staly bo urzednik Cie zawroci z lotniska jak zobaczy ze takie cos planujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Obywatel...

Witam

przeszukuje forum znalazłam sporo informacji ale mam jeszcze pare pytań na które niemoge znaleźć odpowiedzi.

A więc tak chłopak ma GC ja turystyczną chcemy wyjechać do USA ale pierw chcieliśmy wziąść ślub do jego obywatelstwa jeszcze wiele czasu ok 4lat ale wiem że musze być legalnie w usa jak by złożył o GC dla mnie .a tak nie będzie;/ Teraz jest pomysł że lepiej wziąść ślub tam(bo podobno lepiej) i on złoży o sponsorowanie oczywiście jeśli jego dochody wystarczą i że wtedy złoży o AP (choć nie do końca mam informacje czy rezydent może o coś takiego występować i czy to daje mi legalny pobyt?). Myślałam o przedłużaniu na wize studencką ale moge ?? 2 lata a potem. Proszę o jakąś podpowiedz żeby można było to załatwić w jakiś w miarę logiczny sposób. z góry dziękuje za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nel nie wiem skad masz takie informacje ale czy wezmiesz slub w Polsce czy tez w USA bedziesz musiala byc legalnie w USA a wiec wybor nalezy do Ciebie co postanowisz .

co do statusu studenta to raz dostan takie cos a jak dostaniesz to wtedy utrzymaj go do spraw zwiazanych z GC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszłej teściowej jakiś prawnik w NY tak powiedział że będe legalnie jak on będzie się starał o AP a to da mi legalny pobyt nie do końca chciało mi się w to uwierzyć bo czytając fora znalazłam info że musze być legalnie . A oni twierdzą że lepiej jest wziąść ślub tam a nie tu i tak mącą więc chciałam się podpytać bo takich info nigdzie nie znalazłam . Dziękuje za odpowiedz sly6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszłej teściowej jakiś prawnik w NY tak powiedział że będe legalnie jak on będzie się starał o AP a to da mi legalny pobyt nie do końca chciało mi się w to uwierzyć bo czytając fora znalazłam info że musze być legalnie . A oni twierdzą że lepiej jest wziąść ślub tam a nie tu i tak mącą więc chciałam się podpytać bo takich info nigdzie nie znalazłam . Dziękuje za odpowiedz sly6

jeszcze raz: twoj chlopak ma green card, chcecie sie pobrac i adwokat powiedzial twoje przyszlej tesciowej, ze jesli sie pobierzecie i twoj chlopak wystapi o AP (advance parole? czy jakies inne znaczenie?) to da Ci to legalny pobyt?

Zadna droga nie daje Ci legalnego pobytu tylko dlatego, ze jestes zona rezydenta. Co wiecej - dochody twojego meza beda potrzebne dopiero wtedy kiedy ty bedziesz sie ubiegala o green card (czyli kiedy ob bedzie obywatelem badz jesli nadejdzie twoja kolej rozpatrywania I-130 jako zony rezydenta = okolo 5 lat).

Watpie zeby jakis prawnik cos takiego powiedzial; nie watpie zas, ze powiedzial to jakis pan z agencji, gdzie wysyla sie paczki ;)

Masz takie wyjscia - opisze Ci to, bo moze Ci sie przyda (rachunek wysle Ci poczta :) ):

I.

1. przylatujesz do USA

2. bierzecie slub

3. twoj maz - jako osoba posiadajaca green card czyli jako rezydent - sklada na Ciebie I-130 - ta petycja nic Ci nie daje na razie - ani prawa do pracy ani do legalnego pobytu

4. ty zmieniasz status na studencki

5. maz za kilka lat zdaje obywatelstwo

6. jesli poprzednia I-130 jest zatwierdzona - wtedy nie sklada sie na Ciebie nowej petycji I-130 tylko przenosi sie poprzednia do nowej kategorii (za darmo)

7. od razu z tymze wnioskiem o przeniesienie, skladasz I-485 (petycja o green card), I-765 (o pozwolenie na prace), I-131 (jesli chcesz podrozowac w czasie toczenia sie petycji I-485) itd. - a maz dolacza swoje podatki, wykazuje dochody

II.

1. przylatujesz do USA

2. bierzecie slub

3. twoj maz NICZEGO na Ciebie nie sklada

4. ty zmieniasz status na studencki

5. maz za kilka lat zdaje obywatelstwo

6. skladasz wszystkie dokumenty o green card - I-130/I-485/I-765/I-131

III.

1. przylatujesz do USA

2. bierzecie slub

3. twoj maz NICZEGO na Ciebie nie sklada

4. tobie wygasa legalny status badz nie dostajesz zmiany statusus na studencki (czyli zostajesz nielegalnie)

5. maz za kilka lat zdaje obywatelstwo

6. skladasz wszystkie dokumenty o green card - I-130/I-485/I-765

IV.

1. przylatujesz do USA

2. bierzecie slub

3. twoj maz - jako osoba posiadajaca green card czyli jako rezydent - sklada na Ciebie I-130 - ta petycja nic Ci nie daje na razie - ani prawa do pracy ani do legalnego pobytu - ale petycja sie toczy, bo skad mozesz wiedziec czy Ci sie nie przyda w przyszlosci

4. ty zmieniasz status na studencki

5. maz NIE zdaje obywatelstwa ( z roznych powodow)

6. I-130 jest zatwierdzona - i nadchodzi twoja priority date jako "zona rezydenta" w Visa Bulletin - jestes caly czas legalnie

7. skladasz - jako "zona rezydenta" - dokumenty o zatwierdzenie statusu czyli I-485/I-765/I-131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...