Skocz do zawartości

Sponsorowanie Na Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow! Przeszukalam forum ale nie znalazlam sytuacji podobnej do tej ktora mnie interesuje! W Stanach bylam na wizie turystycznej, a potem na programie au pair i mam pytanie do zorientowanych: czy mozliwe jest sponsorowanie na zielona karte przez rodzinke u ktorej mieszkalam i pracowalam jako au pair? Moze ktos byl ,badz slyszal o podobnym przypadku? Wdzieczna bede za odpowiedz! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mozna Cie sponsorowac, ale w kategorii pracowniczej. Jest to legalne i wykonalne. Inna rzecz czy takie sponsorowanie ma sens i ma szanse powodzenia - otoz trzeba by Ci znalezc zawod w ktorym bylabys sponsorowana, rodzina musialaby pokazac swoje podatki (z tym jest najwiekszy problem) i wykazac, ze ma pieniadze aby Cie sponsorowac. Takie sponsorowanie trwaloby dlugo... Ty musialabys miec caly czas legalny status (gdybys chciala byc caly czas w USA). Czyli jednym slowem - jest to mozliwe, ale nie jest to latwe. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest mozliwe sponsorowanie przez prace jako niania. Bylam na wizie turystycznej, ktora najpierw przedluzylam na pol roku, potem zamienilam na status studenta (w tym czasie zaczelam sponsorowanie przez prace jako niania). Wszystko bylo by fajnie gdyby nie to, ze przez caly czas musialam utrzymac legalny status. Minal rok, dwa, trzy lata a sprawa nie ruszala sie z miejsca (jest to kategoria pracownika niewykfalifikowanego, wiec musisz cierpliwie czekac; a prawnik obiecywal mi "zlote gory"). W koncu "wkurzylam sie" i po 4 latach chodzenia do szkoly, wrocilam do Polski. Przebywalam tam ok 1,5 roku i wrocilam z powrotem na wizie narzeczenskiej. Kolezanka, ktora zlozyla dokumenty 3 miesiace po mnie (ta sama kategoria), nadal siedzi w Stanach (w Polsce nie byla ponad 6 lat, nikt z jej rodziny wizy turystycznej nie dostal) a nasza kategoria cofnela sie o 2 lata do tylu (juz drugi raz tak sie zdarzylo). Ponadto zatrzymano wydawanie zielonych kart ze sponsorowania na prace z powodu kryzysu w Stanach.

Zdecydowanie nie polecam tej formy pozostania w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kategoria pracownika niewykwalifikowanego.

Pracodawca musi udowodnic ze rzeczywiscie tylko ta osoba i jej unikalnosc moze spelnic wymagania

danego pracodawcy.

Umowmy sie to bardzo trudne i dlugotrwale tez malo realne.

Jesli ktos obiecuje ze wykonalne owszem ale w realnych terminach maloprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest takie cos mozliwe ..

hmm bardzo rzeczowa odpowiedz...jak sie potem okazuje nieprawdziwa, w dodatku z brakiem jakiegokolwiek uzasadnienia/wyjasnienia.

Pozostalym osobom wielkie dzieki! czyli jednak jest to mozliwe. Fajnie, ze opisaliscie jak to wyglada od strony praktycznej; sama tez musze przyznac, ze malo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie znam sprawy co najmniej 15 dziewczyn sponsorowanych jako nianie w kategorii 3 skilled workers. Co wiecej chyba 6 osob, ktore zlozyly dokumenty do USCIS w lipcu 2007 maja juz green card. Ich sprawa nie trwala nawet 2 lata.

Nie ma nigdzie napisane, ze niania czy kucharz sa w kategorii niewykwalifikowani pracownicy. Oni moga byc w kategorii wykwalifikowani pracownicy jesli zakres ich obowiazkow okresla min. 2 lata praktyki. I tu jest pole do popisu dla adwokata, ktory jesli wie jak zrobic wykaz obowiazkow tak aby przeszedl DOL i kwalifikowal sie do kategorii 3 skilled workers, moze te osobe wlozyc na 3 kategorie skilled workers zamiast na unskilled workers. Zapewniam, ze wpisanie w rubryke "doswiadczenie" 4 slow: wymagane min. 24 miesiace nie jest duzym wysilkiem a zmienia wszystko.

"Other workers" to kategoria dla osob majacych mniej niz 2 lata doswiadczenia/praktyki. Jesli ktos ma 2 lata doswiadczenia/praktyki wtedy kwalifikuje sie do EB3 skilled workers

Taka sama sytuacja jest z kazdym zawodem do sponsorowania. Mialam klientke, z dyplomem biologii, ktora dostala green card w kategorii 2 w ciagu 10 miesiecy od momentu rozpoczecia sprawy. Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to, ze sponsorowala ja piekarnia gdzie kazdy adwokat mowil, ze tam nie ma zadnego zawodu dla osoby chcacej isc kategoria 2. Wszystko zalezy od tego jak interpretowane sa przepisy i jak naprawde podejdzie osoba prowadzaca sprawe do tematu, bo oczywiscie, ze najprosciej wlozyc kogos na najprostsza kategorie, wziac pieniadze, obiecac zlote gory i potem powiedziec, ze 'sorry, ale inaczej sie nie dalo'. Ciezej jest ruszyc glowa, poszukac spraw, porownac, dopasowac, i wyciagnac wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozliwe jest sponsorowanie na zielona karte przez rodzinke u ktorej mieszkalam i pracowalam jako au pair?

Ja Ci tylko napisalem ze takiego czegos nie ma ze rodzina jako sama rodzina moze Cie sponsorowac,wiele osob ma podobne sprawy do Twojej i zawsze sie tak pisze..Chyba teraz rozumiesz o co chodzi,prawda?

Co innego jesli napisalas bys ze bys tam pracowala itp i tutaj masz juz odpowiedz..

np mam znajomych w USA i Oni mnie jako obca osobe nie moga sponsorowac(jak kto moze zrobic nablizsza rodzina jak Ojciec-Matka ,siostra-brat) co innego jakbym unich pracowal wtedy jak napisala Karina wyzej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo rzeczowa odpowiedz...jak sie potem okazuje nieprawdziwa, w dodatku z brakiem jakiegokolwiek uzasadnienia/wyjasnienia.

Pozostalym osobom wielkie dzieki! czyli jednak jest to mozliwe. Fajnie, ze opisaliscie jak to wyglada od strony praktycznej; sama tez musze przyznac, ze malo ciekawie.

jest to mozliwe i gdybys miala wpisane, ze wymagane jest 2 lata doswiadczenia (a ty udokumentowalalbys to dosw.) to bylabys w tej samej kategorii co fryzjerki, kucharki, murarze, malarze, a nawet niektore osoby majace licencjat i wizy H1B, bo oni tez ida ta sama co skilled workers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie znam sprawy co najmniej 15 dziewczyn sponsorowanych jako nianie w kategorii 3 skilled workers. Co wiecej chyba 6 osob, ktore zlozyly dokumenty do USCIS w lipcu 2007 maja juz green card. Ich sprawa nie trwala nawet 2 lata.

ooo dzieki karina, dodaje mi to optymistycznego spojrzenia na sprawe again i widac ze w stosunkowo krotkim czasie osoby te otrzymaly swe green cards. Brawo!!!

jest to mozliwe i gdybys miala wpisane, ze wymagane jest 2 lata doswiadczenia (a ty udokumentowalalbys to dosw.) to bylabys w tej samej kategorii co fryzjerki, kucharki, murarze, malarze, a nawet niektore osoby majace licencjat i wizy H1B, bo oni tez ida ta sama co skilled workers.

wow, swietnie! kwalifikowalabym sie zatem bo au pair bylam w sumie 2 lata u tej samej rodziny (legalnie z programu!)

Piszesz karino, ze znasz tego typu przypadki wiec chcialam zapytac czy jest to proces dosc skomplikowany, czy raczej lagodnie przebiega? Rozumiem tez, ze podczas sponsorowania musialabym utrzymywac legalny status, tak jak pisala wczesniej unique76. I czy generalnie ja jako osoba sponsorowana ponosze jakies koszty z tym zwiazane/ile?

I na koniec jeszcze - obawiam sie ze nie jest to mozliwe (ochrona danych, wiem wiem), ale moze bylaby mozliwosc kontaktu z osoba, ktora juz przez cos podobnego przeszla (konkretnie chodzi mi o osobe sponsorowana jako niania).

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz w temacie i rozjasnienie mi calej tej obcej ale widac pelnej nadziei sytuacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...