Skocz do zawartości

Zgubiłem Social Security Card - Co W Związku Z Tym?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy jest możliwe,żeby ktoś kto znalazł moją SSC może dokonać jakiś oszustw podatkowych i innych machlojek na moje nazwisko?Pytam, gdyż wróciłem już do Polski fizycznie nie posiadam tej karty lecz znam SSN,a do rozliczeń, zwrotu podatku wystarczy mi jedynie numer,a nie wiem,czy jest po co wysyłać do USA aplikację o duplikat SSC.Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moze i to grubo. Sama znajomosc numeru juz wystarczy, jezeli ktos wie co z tym zrobic, nie mowiac o fizycznym posiadaniu karty. Masz o tym mowione w SS Administration, to jest napisane na karcie (zastrzezenie, ze nie powinienes jej nosic przy sobie), sa nawet firmy zajmujace sie zabezpieczaniem Twojego SSN na wypadek kradziezy/zaginiecia karty. Mysle, ze powinines zadzownic do SSA i poinformowac ich o tym fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN jest jeden na cale zycie, nikt Ci go nie zablokuje. Po prostu zadzwon i sie dowiedz co masz z tym fantem zrobic. Jezeli nie jestes pewien czy karte zgubiles czy zostala skradziona, to masz wiekszy powod do zmartwien niz rozliczenie podatku, na ktore zaginiecie karty i tak nie ma wplywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdzic sobie historie kredytowa raz w roku (a sa az 3 instytucje ktore to umozliwiaja za darmo) i zobaczyc ile ma sie otwartych kont kredytowych itp,

podczas wypelniania aplikacji w jednej z ponizszych instytucji radze dobrze czytac co sie zaznacza, zeby sie nie okazalo, ze co prawda raport bedzie za darmo, ale otworzymy roczne konto do sprawdzania historii za odpowiednia oplata ;-)

Equifax:1-800-685-1111; equifax.com

Experian: 1-888-397-3742; experian.com

TransUnion: 1-800-916-8800; transunion.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, niemniej nie wypełnię tych formularzy gdyż nie jestem obywatelem USA, nie mam adresu(billing address). Ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi się,że wzięcie na mnie kredytu byłoby ciężkie w USA, gdyż ten ktoś musiałby pokazać dwa dokumenty tożsamości, w tym ze zdjęciem. Po drugie byłem w USA na podstawie wizy J1, więc mają mnie w bazie danych i wiedzą,że z dniem "expiration date" opuściłem terytorium USA, więc kredytu nie mógłbym wziąć.Ale przezorności nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niewiele wiesz o kredytach w US, karte kredytową można otrzymać wypełniając formularz online. Poza tym o jakiej 'bazie danych' mowisz? Karta SS na imię i nazwisko obcobrzmiące jest dla złodziei tożsamości rarytasem, bo mogą do niej dorobić ID którego oryginalnosc trudniej zweryfikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...