Skocz do zawartości

Zmiana Wizy Na Pracowniczą


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prosiłbym o kilka odpowiedzi dotyczącej moje przyszłości:). Chce się dostać do USA na wizie turystycznej. Jesli uda mi sie zdobyć legalna pracę to będę chciał zmienić status z turystycznej na pracownicza. Czy to jest możliwe tam na miejscu czy muszę opuścić USA i zrobić to w Polsce na wniosek pracodawcy? Jesli możliwe na miejscu to jakie są opłaty ile możne to trwać? Nigdy nie byłem w USA mam prace w Polsce ale chce coś zmienić i zamieszkać tam na jakiś czas. Czytałem już trochę na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na temat zmiany wizy na pracownicza. Czy to w ogóle ma sens?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi mi dokładnie czy mi się uda czy nie bo to zależny tak jak zawsze wspominasz od konsula/pracownika na lotnisku i innych rzeczy. Mam wykształcenie wyższe ekonomiczne, pracuje jako pracownik biurowy w urzędzie. Takiej pracy się tam nie spodziewam. Każda będzie dobra za którą będę w stanie żyć. Pytam czy ma to sens bo jest też kilka innych opcji. Np. nie dostane wizy, nie znajdę tam pracy (tylko wydam pieniądze i wrócę) lub w ogóle nie spróbuje. Wiem że przyznając wizę pracowniczą pracodawca musi wykazać że w zawodzie brakuje mu rąk do pracy i że ja się do tego nadaje. Czytając dużo o przedłużeniach wiz turystycznych i powrotach nie w terminie chce też sie dowiedzieć jaki później będzie stosunek konsula do mnie jak wrócę i będę chciał znowu pojechać? Nie będą mi mieli za złe że tak ich mogłem oszukać. Niby turystyczna a został tam do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się domyślam że mogą mi to mieć za złe (jak coś to będę się martwił innym razem). Wiesz może coś na temat procedury zmiany tej wizy? Jak długo to trwa tak około czy ponoszę jakieś koszty itp? Po prostu cokolwiek na ten temat bo nie wiem czy mam próbować zmienić mój świat:). Mam w USA znajomych którzy trochę mi pomogą. Przed wizytą w ambasadzie chce wiedzieć czy jest szansa zmiany wizy bo jak tam polecę i powiedzą mi ze nie mój przylot nie miał sensu to się załamie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jak dobrze zrozumiałem to nie ma już możliwości zdobycia wizy H1B tak? Mam tam znajomych którzy mogą zapewnić mi nocleg przez dłuższy czas. Pracują tam 3 lata. Teraz dołączyła jeszcze jedna osoba do nich. Wszyscy są legalnie. Mogą pomóc też w znalezieniu pracodawcy. Przedstawią mnie swoim pracodawcom jako chętnego do pracy. Teraz powiedz mi czy jest sens tam lecieć? Prawnika nie zamierzam brać.

edit:

Widzę że to wszystko w czym mogłeś mi pomóc.

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...