Skocz do zawartości

Moja Sytuacja


dworakd

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

czytalem troche tematy na forum ale nie znalazlem podobnego do mojego.

otóż 2 tygodnie temu przybylem do usa. Na poczatek pozwiedzalem troche arizony i nevady. Teraz trafilem do NY czyli mekki polakow heh. Jestem tu z dziewczyna, oboje pracujemy. Wize turystyczna posiadam do 20 stycznia 2009, moja dziewczyna podobnie. Chcialbym zostac w usa na stale i jak najszybciej zdobyc tutaj mozliwosc legalnego zatrudnienia, a nastepnie zdobycie zielonej karty -obywatelstwa i mozliwosc korzystania z dobr legalnego pobytu. Jest troche tych mozliwosci, jest pare kategorii do sponsorowania a wiec jaki jest zloty srodek aby jak najszybciej zdobyc zielona karte w moim przypadku. Co musze zrobic?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na wizie turystycznej jak sama nazwa wskazuje nie moze pracowac(formalnie) ale niestety wielu ludzi robi co uwaza, po drogie jest wiele sposobow zalegalizawania pobytu w USA. Mozesz zaczac moim zdaniem sponsorowanie przez prace, jednak to dosc trudny proces z tego co slyszalem i w zaleznosci od kategorii do ktorej bys sie kwalifikowal czas oczekiwania na GC to od kilku miesiacy-tylko wybitni to kilku lat jako skill workers) majac wyzsze wyksztalcenie zwiekszasz swoje szanse na mozliwosci szybszej procedury ale.... wiele jest ale najlepiej w tej sprawie skontaktowac sie z prawnikiem imigracyjnym jest wskazany. Zacznij od znalezienia szkoly bo czas szybko minie a status musisz utrzymac. Szkola jezykowa ktora daje status studenta pozwala ci na szerszy wybor drogi zalegalizowania statusu. A moze masz w USA rodzine (najblizsza) mam na mysli mame lub tate (najlepiej z obywatelstwem-szybciej inna kategoria lub chociaz GC-znacznie dluzej) ale najwiecej poczytaj sobie o kategoriach a stronie www.uscis.gov powinienes cos tam znalesc. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez zmienic stan cywilny z obywatelem USA ale wtedy trzeba znalesc takie osoby ktore pujda na takie cos i nie wyroluja Was oraz przejdziecie przez urzad z tymi malzenstwami a tak pozostaje loteria wizowa lub tez tak jak napisal kolega wyzej.

a i uwaga na takich adwokatow ktorzy obiecuja zlote gory a potem nie widac zadnych rezultatow no i traci tez sie pieniadze na to a One nie sa male .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoly tutaj napewno nie zaczne. skonczylem w polsce studia licenjackie (niestety tutaj mi nic nie pomoga) moja dziewczyna ma tutaj ciocie (ciocia to siostra rodzona jej mamy) i bedziemy sie starac zeby ciotka sponsorowala moja dziewczyne. tylko ze ciotka juz sponsorowala swoja matke rok temu (matka dostala zielona karte po 3 miesiacach)

pierwsze pytanie:

czy sponsoring matki przez ciotke nie przeszkodzi w odniesieniu sukcesu przy sponsorowaniu mojej dziewczyny czyli juz drugiej osoby?

drugie pytanie:

czy lepiej by bylo zebym wzial slub cywilny z moja dziewczyna teraz czy moze po dostaniu zielonej karty przez nia?

trzecie pytanie:

czy jest jakis limit przyznawanych zielonych kart przy sponsoringu w danym roku?

czwarte pytanie:

czy sytuacja w ktorej przekrocze swoj pobyt o kilka lat w usa poza date ktora wyznaczyla wiza turystyczna moze wplynac na decyzje wladz ktore decyduja o przyznaniu zielonej karty?

z gory dzieki za rady. pozdrawiam

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia nie moze sponsorowac twojej dziewczyny. Przesiedzenie wizy darowane jest tylko w przypadku malzenstwa z obywatelem.

Zastanawia mnie jedna sprawa. Od jakiegos czasu ciagle sa posty na temat chce zostac w Stanach, ale nikt nie pofatyguje sie, zeby najpierw poczytac tylko od razu wali z pytaniami, ktore sa bardzo naiwne i nie trzeba wiele czasu zeby uzyskac na nie odpowiedz na forum. Trollowanie czy co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lenistwo tylko brak wolnego czasu. praca, i dostep do inetrnetu tylko na weekendy (czasu do podjecia decyzji mam coraz mniej) bardzo mnie hamuja. Czytalbym ile wlezie no ale niestety nie mam jak :) gdzie wyczytalem ze nie mozliwe jest sponsorowanie kuzynow, kuzynek. Czyli sponsorowanie mojej dziewczyny przez jej ciotke (siostre rodzona matki dziewczyny) jest niemozliwe?

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bede brutalny ale jesli szkoly nie zaczniesz bo skonczyles licencjat w polsce to statusu nie utrzymasz a brak czasu to tylko wymowka. Cos musisz zrobic bo inaczej nie widze to kolorowo abys mogl sie starac o status i GC. Z mojego doswiadczenia powiem ci jedno skonczylem studia w polsce mimo to poszedlem do szkoly jezykowej bo status musialem utrzymac bo czekalem na GC. 2 lata w szkole nie bylo czasem zmarnowanym. Szkoly jakie sa takie sa ale to od ciebie zalezy jak z tego skorzystasz. Ktos nie bedzie patrzyla na to ze nie masz czasu na szkole albo nawet sie dowiedzic co zrobic aby dostac GC i nikt pozniej jak cos sie wyklaruje z GC nie bedzie sie przejmowal ze nie miales czasu na szkole itp. Niestety prawo imigracyjne jest bezlitosne i musisz wziasc to pod uwage i kierowac sie nim jak cos chcesz zrobic. Tak czy inaczej zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze grzes ,jesli nie utrzymasz statusu legalnego to wtedy wiele tzw drzwi bedzie dla Ciebie i dla dziewczyny zamknietych ..Takie jest prawo .

mozesz poczytac ta strone,tutaj jest wyjasnione miej wiecej kto i kogo moze sponsorowac i kto moze dostac GC:

http://www.prawoimigracyjneusa.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...