Skocz do zawartości

Zielona Karta


sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja córka złożyła mi papiery o zieloną kartę 6miesięcy temu (papiery już przyszły jeszcze córka ma się tam podpisać) i mam pytanie czy zieloną kartę jak będę w Polsce to mogę ją tam odebrać czy trzeba przyjechać do USA po kartę ?

Za odpowiedź z góry serdecznie dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli corka ma sie jeszcze podpisac to dokumenty nie przeszly jeszcze przez NVC, chyba ze mowisz o I-864, ktore wezmiesz ze soba do Warszawy. Jesli dokumenty nie przeszly jeszcze przez NVC to na spotkanie w Warszawie bedziesz musiala poczekac. Inna rzecz, czy juz wysylalas niekaralnosc do NVC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie porobilo ..sony Ty chyba mowisz ze masz wize turystyczna a nie ze masz wize na pobyt staly i pewnie ztad te niedomowienia,,nastepnym razem prosze pisz wszystko aby uniknac pomylki bo GC to plastik a Ty pewnie czekasz na papiery w 1 kolejnosci a potem otrzymasz GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sorka że nie pisałam, ale już jestem w Polsce i przyszły jakieś papiery (ja na tym to się nie znam za bardzo) i mam pytanie czy jak mam syna który ma 14lat to on otrzyma automatycznie pobyt w USA jak ja będę miała ?

tutaj skan tych dokumentów które przyszły http://img3.imagebanana.com/view/o63vks9n/ty.JPG to mam gdzieś wysłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli corka ma sie jeszcze podpisac to dokumenty nie przeszly jeszcze przez NVC, chyba ze mowisz o I-864, ktore wezmiesz ze soba do Warszawy. Jesli dokumenty nie przeszly jeszcze przez NVC to na spotkanie w Warszawie bedziesz musiala poczekac. Inna rzecz, czy juz wysylalas niekaralnosc do NVC?

Dokadnie tak ja Ci napisalam wczesniej - Twoje dokumenty dopiero BEDA rozpatrywane w National Visa Center czyli do tego aby spotkac sie z konsulem i dostac wize imigracyjna jeszcze droga bardzo daleka. Jeszcze masz oplaty zobic (albo corka), jeszcze wypelnic dokumenty, dolaczyc wymagane rzeczy itd.

Ten dokument, ktory dostalas to dopiero krok numer 1. A tych krokow jeszcze przed Toba sporo.... Samych listow z NVC dostaniesz z 5. A one przychodza w roznych odstepach czasu, srednio 1 list na miesiac (jak to ktos mi skrupulatnie obliczyl:) ).

Dziecko nie dostanie wizy z Toba, bo dziecko ma osobna kategorie (i nie ma jeszcze zadnej na siebie petycji zlozonej). Jesli nic sie nie zmieni to dziecko dostanie wize imigracyjna za okolo 5 - 6 lat.

Trzeba bylo isc inna droga - wtedy mialabys green card szybciej, plus pozwolenie na prace i podrozowanie i nie byloby zabawy w korespondencje z NVC. Wasz prawnik powinien byl Was poinformowac jakie masz drogi do wyboru plus powiedziec Wam, ze dziecko nie dostanie green card z Toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...