Skocz do zawartości

laptop z usa


nixdorf1

Rekomendowane odpowiedzi

chce kupic laptopa w usa, mam tam kolege, ktoremu moge wyslac kase, a on moze mi kupic i wyslac laptopa do polski. Moje pytanie jest, czy dowala mi clo przy odbiorze sprzetu w polsce, jesli tak to jakie ? i czy ewentualnie jest mozliwosc by ominac placenie cla, bo z tego co sie orientowalem to na allegro, goscie sprowadzaja z stanow sprzet i nie placa CHYBA za niego cla.

dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem moze nie umiem zadac dobrze zapytania w tej wyszukiwarce, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, sa opisane sytuacje, gdy przewozi sie sprzet osobiscie, a nie wysyla paczka lotnicza !!! i jak jest wtedy rozpatrywany problem cla !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jezeli chcialbys wyslac do Polski laptopa, to wartosc paczki musisz podac do $49 poniewaz wszystko powyzej $50 jest clone. Jest to ryzykowne z dwoch powodow: po pierwsze widzialem jak amerykancy obchodza sie z takim paczkami na lotniskach i taki laptop nie ma szans na 'przezycie' a po drugie mozesz ubezpieczyc paczke tylko od $49 wiec gdy ewentualnie przesylka zaginie to jestes stratny duza sume pieniazkow... No i jeszcze jedna sprawa - wcale nie powiedziane, ze ominiesz clo jesli podasz wartosc ponizej 50 poniewaz czesto otwieraja i sprawdzja paczki. Napisz jakiego laptopa chcesz kupic, moze bede mogl w jakis sposob pomoc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Jaki laptop polecacie bo Dell ma teraz trocher drogo jak sprawdzalem a inna marka nie wiem czy jest taka dobra jak Dell. Napiszcie kto w tym roku juz kupil przenosnego kompa. Dzieki. ccusa @ o2.pl

dell to wcale nie jest jakies cudo... ona uchodzi za nie wiadomo co, tylko dlatego, ze w polsce obsluguja tylko firmy i sa drodzy w ch**... ale w usa dell uchodzi za jedna z tanszych firm! - naprawde! zapytajcie sie kogokolwiek zorientowanego w komputerach w usa a powie wam to samo...

prawda, dell jest bardzo dobry - bo produkuje dobre rzeczy za male pieniadze. sam mam w domu stacjonarny dell'a i jestem z niego baaaaaaaaardzo ale to baaaardzo zadowolony - stabilny, dobra jakosc itd - co nie oznacza, ze inne firmy sa gorsze i ze nie ma lepszych - bo sa...

rownie dobre komputery sprzedaje ibm, toshiba (szczegolnie laptopy - maja 10000 dodatkowych gadzetow zawsze) i inne firmy....

jezeli chcesz cos tanszego, to wejdz na www.pricegrabber.com i tam poszukaj... ale jednoczesnie bacznie obserwuj dell'a - oni latem zawsze maja super promocje na niektory sprzet... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co uwazacie o tej ofercie, no i o firmie tez:

http://www.walmart.com/catalog/product.gsp...duct_id=3163026

ja tej firmy z polski nie znam, ale ten lapciak jest tani stosunkowo, zwlaszcza ze ma mnostwo gadzetow!

ten sklep jest jak nasze tesco lub biedronka - tylko ze bez zywnosci ;-)

a ten laptop - slaby :-( w dellu za ta sama cene na promocji dostanisz duuuuuuuzo lepszego - w zeszlym tygodniu widzialem u nich promocje za $499 czy cos kolo tego...

zobacz sobie, ze jedyna rzecz z gadzetow to on ma WiFi... nie ma nagrywarki dvd itd itp.... ale poki co zwroc szczegolna uwage na jego parametry techniczne - procek, pamiec itd - nie na dzisiejsze czasy :-(

tak szczerze, to nawet w PL za doplata z $200-300 dostaniesz duzo lepszego - np z ostatniej promocji media markt albo mega avansu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...