Skocz do zawartości

Auto.. tym razem jak SPRZEDAC


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie jak wyglada sprzedaz auta w USA, kupie, pojezdze 4 msc.. i co dalej? pod chmurka nie zostawie bo podejrzewam ze to nielegalne, no i pieniedzy szkoda..

jak sie zabrac za sprzedaz? co z wyrejestrowaniem? co z ubezpieczalnia?

Moze macie jakies doswiadczenia.

szczegolnie interesuje mnie to na tereni Florydy.

ps. ile czeka sie na wydanie prawa jazdy w stanach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

ja wlasnie przechodze przez proces upgrade'owania sie do lepszego auta, a co sie z tym wiaze - musze sie pozbyc obecnego. Wiec jestem w miare "w temacie" :D W skrocie mowiac musisz:

- zawiadomic DMV o sprzedazy auta 5 (lub 10 - nie pamietam dokladnie) dni po zamknieciu transakcji (jest to rownoznaczne z "wyrejestrowaniem")

- zanim sprzedasz auto zrobic smog-check (California), koszt $50-100

- ubezpieczenie - zalezy od firmy - w moim przypadku (Viking Insurance) musze odeslac im podpisane przeze mnie oswiadczenie ze rezygnuje z polisy - dolaczaja mi to za kazdym razem jak przysylaja papiery do odnowienia polisy, zawsze wyrzucam, nastepnym razem zamiast czeku przesle im ten kwitek i po zabawie.

Wiecej szczegolowych informacji na temat sprzedazy auta (tylko znow - to dotyczy Kalifornii - musisz przejsc na stronke DMV FL i tam poszukac): http://www.dmv.ca.gov/pubs/brochures/fast_...acts/ffvr32.htm

Co do Driving License - hmm, niech pomysle ile mi to zajelo... nie pamietam dokladnie, ale od zarejestrowania sie w DMV na written test do otrzymania DL do domu - cos kolo 5-6 tygodni. Tylko ze ja mialam sporo szczescia, zazwyczaj trwa to dluzej. Aha, no i wszystko zalatwialam w malo obleganym DMV w Novato, zamiast w San Francisco, gdzie na termin samego written test musialabym jakies 3 tygodnie czekac....

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...