Skocz do zawartości

Pracuje Na Cdg W Paryzu


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Zakladam, ze lecisz Air Francem. Ktorym rejsem lecisz? Terminale nie sa obok siebie, ale na przeciwko siebie, co komplikuje nieco przejscie z jednego do drugiego. Aby przejsc z F do E sa 2 mozliwosci, albo wewnetrzna droga - dla pasazerow tranzytowych CORRESPONDANCE TRANSFER (autobusem, ktory kursuje dosyc czesto, chyba co 7 minut, ale mozesz na niego czekac nawet 15) albo zewnetrzna tzn. wychodzisz razem z pasazerami, ktorzy koncza swoja podroz w Paryzu i potem kierujesz sie prosto do E. Szczerze mowiac nie wiem, ktora droga jest szybsza i prostsza, (chyba jednak autobus). W terminalu E musisz znowu przejsc kontrole bezpieczenstwa (przejscie przez bramki, zdjecie butow jesli koniecznosc taka zajdzie idt), a potem mozesz isc do twojego gate. Nie wiem z ktorego gate twoj samolot bedzie odlatywal (to sie zmiena caly czas - jesli np we Warszawie powiedza ci, ze to jest E54, radze sprawdzic to w Paryzu, bo Air France uwielbia zmieniac gaty w ostatniej chwili), ale istnieje taka mozliwosci, ze do twojej sali odlotow bedziesz musiala dojechac pociagiem (a wlasciwie to takie 2 male wagoniki, ktore bardziej przypominaja metro). Air France rozpoczyna boarding na 45 minut przed przewidywana godzina odlotu, wiec radzilabym ci sie pospieszyc, bo 45 minut to niewiele. Jesli chodzi o bagaz, to rzeczywiscie mozesz wyladowac w LAX bez niego, o ile oczywiscie ty sama bedziesz w samolocie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

dzieki za info, mam jednak nadzieje ze zdarza,jak nie to za jakies 3 godz podobno jest nastepny lot, i AF musi nas do tego samolotu wsadzic.

Lece z Warszawy AF2047, 15.10 laduje Paryżu a o 15.55 mam lot do LA (AF0064). Czy numery gateów będe na bilecie jaki dostane na lotnisku?

Bo teraz mam przy sobie taki elektorniczy swistek,bo bookowalam bilet przez internet. No wlasnie zastanawiam sie czy jeszcze cos potrzebuje wziac. Na tym świstku napisali ze musze miec photo ID i jeszcze jakis FOID ale nie mam pojecia to to jest:)

pozdrawiam

jeszcze cos, facet z AF powiedzial mi ze terminale sa na przeciwko i wystarczy przejechac ruchoma podlogą:)

a z tego co piszesz to jakas grubsza sprawa,autobus pociag:)

zaczelam sie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dnia samolot ktorym polecisz jest ostatni do LAX. Nastepny bedzie nastepnego dnia. Wiec jesli sie na niego spoznisz to albo polecisz nastepnego dnia, albo wsadza ci do samolotu do innego miasta (11 czerwca po poludniu zostaje Boston, albo JFK) i tam bedziesz miala przesiadke. Mam nadzieje jednak, ze zdazysz na twoj samolot bo Air France czesto sie spoznia.

Jesli chodzi o przejscie z F do E to facet w Air France mial racje. Jesli zdecydujesz sie przejsc z jednego do drugiego terminala na piechote (tzn droga zewnetrzna - wychodzisz tak jakbys konczyla swoja podroz w Paryzu) to masz ruchoma podloge (takie 2 chodniki ruchome, ktore maja moze z 500 metrow). Nastepnie kiedy chodnik sie skonczy musisz pojechac do gory ruchomymi schodami i na przeciwko ciebie bedzie wejscie do sali odlotow. Najpierw jest kontrola paszportow, a potem udajesz sie do Twojego gate. Sa 2 sale odlotow i do jednaj wlasnie trzeba dojechac metrem (gate od E51 do E76). Jak tylko przejdziesz kontrole paszportowa masz ekrany na ktorych masz odloty i numery gatow. Tylko sie nie pomyl, bo pasazerom ciezko potem stamtad wyjsc (skomplikowana procedura - musisz sie tlumaczyc jak w tej sali sie znalazlas i po co chcesz wyjsc). Wlasnie znalazlam na stronie Air France wytlumaczenie jak przejsc z F do E http://www.airfrance.fr/FR/fr/local/guidev...ndances_cdg.htm (kliknij na tekst pod rysunkiem, okaze sie plan).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za info,

wyglada na to ze troche sie zestresuje na tym lotnisku:)

A jesli nie zdarze bo samolot sie spozni to czy AF musi nam zagwarantowac nocleg w hotelu?

chyba chcialabym przejsc na ten drugi terminal bez odprawy paszportowej i tego wszystkiego,kurczaki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Zrobiło mi się gorąco czytając te posty...ja też mam prawie identyczny lot. 9 czerwca wylatuję z Warszawy 07.05 liniami Air France ,w Paryżu jestem o 9.30 na terminalu 2F, a o 10.15 z terminalu 2E mam lot do Seattle.Mam więc rowniez dokładnie 45 minut!Pociąg?Metro?Nieźle się wystraszyłam, mi tez powiedziano,że to jest baaardzo blisko i przejście nie zajmie więcej niż 15 min. oczywiście bez bagażu,bagaż podobno odbieram już w Seattle. Czy może być inaczej?Czy może się okazac,że jednak musze go odebrac juz w Paryzu i nadac do Seattle?dodam,że to nie koniec mojej podrózy bo z Seattle potem lece za 5 h dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 45 minut to rzeczywiscie nie duzo. ALe na pewno nie musisz odbierac bagazu w Paryzu (gdyby tak bylo to nikt nigdzie by nie zdazyl). Problem polega na tym, ze mimo, iz te terminale nie sa od siebie bardzo oddalone, to miedzy 10 a 11 Air France ma chyba z 6 lotow do USA (w kazdym minimum 210 pasazerow, Miami 450) plus loty do innych krajow (chyba 2 do Indii, Delta nastepne 2 do USA, Moskwa, Wielka Brytania itd) wiec w bardzo krotkim czasie przewija sie przez ten terminal calkiem sporo ludzi. Nie musze chyba dodawac, ze sa ogromne kolejki, najpierw zeby przejsc kontrole paszportowa a potem kontrole bezpieczenstwa. Air France czesto sie spoznia, ale jezeli samolot odlatuje o czasie, to z tego co zauwazylam raczej nie czekaja na spoznialskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...