Skocz do zawartości

Puerto Rico


ella

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, moze ktos z was byl w podobnej sytuacji?

Po kilkuletnim przesiedzeniu wizy ubiegam sie obecnie o zielona karte przez malzenstwo. Sprawa jest "pending" w USCIS. Mam stanowe ID, czy to wystarczy zeby wjechac do Puerto Rico i wrocic do Stanow? Chcemy tam jechac z mezem na podroz poslubna... Ale nie jestem pewna czy to mozliwe. Znam kogos, kto byl wlasnie stamtad deportowany, nie jestem pewna czy mial stanowe ID. Dziekuje za wszelkie wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca zrozumiales moje pytanie. Chodzi mi o to, czy Puerto Rico traktowane jest jako terytorium USA, jak kazdy ze stanow, czy jest to wyjazd za granice. I czy stanowe ID wystarczy zeby tam pojechac i wrocic. Poza tym jako adjustment applicant raczej nie bede deportowana, chodz mi o to czy bez problemu moge wrocic do Chicago bez zadego paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj narzeczony byl tam kiedys ale jest obywatelem i mowi ze wtedy wjechala tylko na ID ale w zeszlym roku sie zmienilo i musisz pokazac paszport.Zreszta nawet przy pokazaniu ID zapytaja sie gdzie sie urodzilas i poznaja po akcencie ze nie jestes amerykanka wiec poprosza Cie o paszport.

Puerto Rico jest to terytorium ale nie jest to stan wiec traktowane jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca zrozumiales moje pytanie. Chodzi mi o to, czy Puerto Rico traktowane jest jako terytorium USA, jak kazdy ze stanow, czy jest to wyjazd za granice. I czy stanowe ID wystarczy zeby tam pojechac i wrocic. Poza tym jako adjustment applicant raczej nie bede deportowana, chodz mi o to czy bez problemu moge wrocic do Chicago bez zadego paszportu.

Adjustment applicant dopoki nie ma sprawy approved jest traktowany jak kazda inna osoba czyli jesli bylas wczesniej nielegalnie .... Jesli ktos jest adjustment applicant moze zostac zatrzymany np. na lotnisku i wtedy sedzia decyduje co robic dalej. Nie ma zadnego prawa mowiacego, ze jesli ktos ma sprawe pending to jest juz legalnie. Zlozenie dokumentow nie powoduje, ze ktos nagle nie moze byc zatrzymany.

Jesli bylabys zatrzymana wtedy Twoj adwokat musialby wnioskowac za wypuszczeniem Cie po wplaceniu bond. Ale sedzia nie wypusci cie tylko bez bond tylko dlatego, ze masz sprawe pending chyba, ze masz nadal wazna wize. Potem czekalyby cie napstepne sprawy w sadzie.

Nie mozna myslec, ze zlozenie dokumentow automatycznie daje komus legalny pobyt. Nie. Do momentu kiedy bedziesz miec badz to pieczatke w paszporcie badz green card w rece - wszystko sie moze zdarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj narzeczony byl tam kiedys ale jest obywatelem i mowi ze wtedy wjechala tylko na ID ale w zeszlym roku sie zmienilo i musisz pokazac paszport.Zreszta nawet przy pokazaniu ID zapytaja sie gdzie sie urodzilas i poznaja po akcencie ze nie jestes amerykanka wiec poprosza Cie o paszport.

Puerto Rico jest to terytorium ale nie jest to stan wiec traktowane jest inaczej.

Nie potrzebujesz pokazywac zadnego paszportu - tak samo jak nie musisz pokazywac paszportu jak lecisz do DC, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek z wczorajszego dnia - zatrzymali dziewczyne na lotnisku w Miami (miala leciec do NY). Kazali jej pokazac paszport i poczekac... bo sprawdza na jakim jest statusie. Poniewaz sprawdzili, ze byla nielegalnie, zatrzymano ja. Znam przypadek dziewczyny, ktora leciala do San Diego pokazujac jako ID prawo jazdy z Michigan - zatrzymali ja w Newarku do sprawdzenia 'czegos'. Okazalo sie, ze sprawdzili ja w komputerze imigracyjnym. Po kilkunastu minutach przyszli panowie z US CBP. Poprosili ja o paszport i o I-94. Nie miala. Wzieli odciski palcow i sprawdzili, ze wleciala do USA w 2004 roku oraz wyszlo ze jest nielegalnie. W tej chwili dziewczyna jest w wiezieniu, w przyszlym tygodniu bedzie sprawa przed sedzia imigracyjnym.

Nie musisz pokazywac paszportu na lotach krajowych, ale kazdy turysta ma miec przy sobie wazne I-94, bo to potwierdza Twoj status. A poniewaz teraz nasilily sie kontrole wiec coraz wiecej osob zatrzymuja. Zatrzymuja w Amtrak, zatrzymuja na lotniskach oraz w portach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...