Skocz do zawartości

Pytanie O Badania Lekarskie


ella

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was byl w sytuacji, ze nie mial karty szczepien z PL podczas badan do formy I-693? Co sie wtedy dzieje? Moja karta przepadla gdzies jak kamien w wode :lol: Jak wyglada taka wizyta, czy musze dostac wszystkie szczepionki, czy to zalezy od wieku? Co ze szczepieniem na zoltaczke B, to jest seria 3 szczepien w odstepach kilku m-cy, czy lekarz podpisze forme juz po pierwszej szczepionce czy musze zrobic cala serie? Jesli pojde do polskiego lekarza, to czy on uzna mi niektore szczepionki, jako ze byly one obowiazkowe i nawet niektore pamietam, ze mialam w szkole, ale nie mam na to zadnych dowodow. Mam juz w sumie wszystkie dokumenty skompletowane poza badaniami i to okazuje sie sprawiac mi najwiecej klopotu. Bede wdzieczna za wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie muszisz miec wszystkich szczepien jakie sa na liscie

Ja nie mialam grypy i zoltaczki i czegos jeszcze

Karty szczepien tez nie mialam, tylko ksiazeczke zdrowia dziecka ktora w wieku 25 lat nie wiele juz pomaga :lol:

Ja bym poszla do polskiego lekarza, jesli masz kogos w okolicy, i jest na liscie lekarzy

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieszkam w Chicago i tu jest sporo lekarzy polskich, ktorzy sa na liscie USCIS.

Ja nawet nie mam ksiazeczki zdrowia! Wyglada na to, ze zaginela razem z karta szczepien, rodzice w Polsce probowali poruszyc niebo i ziemie zeby odnalezc, ale bez sukcesu :lol:

KW, pocieszylas mnie z ta zoltaczka, podbili ci forme bez szczepionki? To mnie najbardziej martwi, bo 3 serie znacznie by wszystko opoznily dla mnie, a do tego cena - sama szczepionka na zoltaczke kosztuje 270$!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z trochę innej beczki - Agula, zaszczep się na żółtaczkę zanim będziesz miała clinicals. W pracy jest obowiązek szczepienia, podczas clinicals - nie (nie wiem czy wszędzie, u mnie w szkole nie było). Lepiej dmuchać na zimne, możesz mieć kontakt z kimś kto nie wie że jest chory, a pomimo zachowania środków bezpieczeństwa zawsze jakaś niespodzianka może się wydarzyć.

Jedna z naszych wykładowczyń miała przykrą historię po dializie pacjenta z HIV. Oczywiście podczas procedury miała na sobie ubranie ochronne i gogle, ale po wyjściu z pokoju (już bez ochraniaczy), niosła na tacy krew w źle zamkniętym plastikowym pojemniku i tenże pojemnik "wybuchnął". Twarz miała pochlapaną krwią i przez parę miesięcy chodziła jak zombie ze strachu. A żółtaczką jest o WIELE łatwiej się zarazić niż HIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzilas mnie Jackie :lol: U nas byl wymog szczepienia na zoltaczke, trzeba bylo miec jedna czy dwie dawki za soba i uzupelnic. Ja mialam z Polski, bo zaszczepilam sie rok wczesniej w ramach Zoltego Tygodnia i mi uznali. Pracownicy opieki zdrowotnej najczesciej moga sie zakazic zoltaczka przez przypadkowe uklucie. Najlepiej zrob to na zapas, bo wszystkie 3 dawki zajma pare miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dziewczyny...ogromne dzieki ale okolo miesiaca temu mialam juz ostatnia szczepionke z tej serii :lol:

Przyznam, ze nie wiem skad ta cena $270...ja w sumie zaplacilamokolo $90. No ale chodze do tzw. community clinic :unsure: A tam podobno taniej. Trudno mi powiedziec czy to prawda bo w innych miejscach nie sprawdzalam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cene $270 podal mi lekarz, gdy dzwonilam pytac sie o badania, bo to 3 razy po $90. Dzis zadzwonilam jeszcze do kogos innego i jestem umowiona na pojutrze, powiedzieli ze to ok jesli nie mam karty szczepien, zobaczymy jak mi pojdzie. Ja tez mysle, ze warto sie zaszczepic ewentualnie na zoltaczke, ale jesli o mnie chodzi to nie chce zeby brak tej szczepionki teraz mial mi opoznic skladanie wszystkich dokumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Wyciagne temat, bo swoj limit nowych 'topicow' pewnie juz wykorzystalam :), a wlasnie dostalam skan od rodzicow mojej karty szczepien. Od narodzin do konca liceum.

Skan jest piekny, czytelny, szczegolowy, w kolorze, ladnie widac i pieczatki i podpisy. No ale jest skanem. I w jezyku polskim.

Czy istnieje mozliwosc, aby wykorzystac go przy zalatwianiu I-693? Tzn. w mojej sytuacji, czyli skladajac dokumenty do konca wrzesnia br.

(Bo jesli zostawie sobie przyjemnosc zalatwiania I-693 na pozniej, to rodzice przysla mi karte poczta, i nawet zdarze przetlumaczyc.)

Czyli chodzi mi o to, czy lekarz (przy odrobinie dobrej woli) bedzie w stanie przyjac to jako dowod tych moich szczepien.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...