Skocz do zawartości

Z Usa Do Kanady Na Skilled Workers


jack12345

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jestem nowy na forum i prosze o wyrozumialosc jesli pytam o cos co juz bylo na forum

mieszkam w usa okolo 4 l bez uregulowanego statusu wczesniej mialem wize turyst

czy moge za posrednictwem kanadyjskiej ambasady w usa zlozyc dokumenty na skilled workers i czy moge z tad wyjechac bezposrednio do Kanady

i czy macie jakies namiary na jakiegos prawnika z ktorym mogl bym sie skontaktowac w tej sprawie w usa w okolicy ny lub ct

prosze o odpowiedz i kontakt z osobami ktore miale podobna sytuace

pozdrawiam dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli byles przez 1 rok legalnie w USA i mozesz to udowodnic to mozesz skladac papiery przez USA inaczej moga Ci odeslac papiery do Polski i pewnie tak zrobia i wtedy caly proces sie wydluzy .Jak znajdziesz dobrego prawnika to tak Ci powie ,inny powie Ci to chcesz uslyszec i nie dosc ze stracisz kase to jeszcze i czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info

a co sadzicie o tym

jesli nie moge udowodnic ze bylem w usa legal ponad rok a zloze dokumenty w ambasadzie kanady w usa

i potem oni zwroca te dokumenty do ambasady w warszawie to ten proces zaczyna sie tam od nowa czy po prostu

proces jest wstrzymany az wstawie sie do nich na interviu

jestem w kontakcie na emale z prawnikiem z toronto i ma on mi przeslac analize mojej sytuacji

wiec zobaczymy co napisze w tej sprawie (jestem pesymista w kontakcie z nim) postaram sie cos wrzucic na posta

na ra dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interview nie jest wymogiem koniecznym, osoby ktore maja np. dosc obszerna historie pracy, doswiadczenia zawodowego nie sa zapraszani na interview a jedynie wysylaja paszporty i dostaja zwrotnie komplet dokumentow, co nie zmienia oczywiscie faktu, ze w przypadku skierowania Twojej sprawy do Warszawy proces po pierwsze sie opozni, po drugie, wiza zostanie wydana Polsce wiec Twoj paszport bedzie sie musial fizycznie znalezc w Polsce.

EDIT:

Proces jest podzielony na kilka etapow, tj. wyslanie dokumentow, zatwierdzenie lub koniecznosc doslania czegos, osobiscie radze przygotowac wszystko starannie, kazda reakcja z ich strony, ze czegos brakuje itp. to kolejne tygodnie niepotrzebnego czekania, czasem lepiej spedzic miesiac na przygotowaniu dokumentow, niz potem niepotrzebnie sie denerwowac.

A to juz niezaleznie czy zdecydujesz sie starac w USA czy w Polsce.

PS. Ten pobyt legalny roczny trzeba udowodnic, wiec poczytaj dokladnie na stronach http://www.cic.gc.ca o dokumentach jakie wymagaja.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

Jakie szanse mialaby osoba skladajaca podanie na skilled worker program jako "principal applicant" zakladajac, ze uzwglednilaby rowniez czlonka rodziny, takiego jak malzonka, badz "common-law partner", ktory przebywa w USA bez uprawnien, tj. np. jesli osoba ta przybyla do USA bez waznego paszportu/ wizy?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nie wazna wize to moze taka osoba dostac wize na pobyt staly do Kanady pod warunkiem ze przejdzie w zaswiadczeniu o niekaralnosci oraz badaniach medycznych a i wazne jest to common-law partner ,trzeba miec do tego odpowiednie dokumenty aby urzednik zobaczyl ze faktycznie takie cos ma miejsce ale o tym przeczytasz na stronie cic.

a bez waznego paszportu to co masz na mysli-przeszla przez zielona granice?>jesli tak to nigdy o takim przypadku nie slyszalem aby ktos sie tak staral i dostal wize..trzeba by poszukac informacji na innych forach anglojezycznych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprobuje to nakreslic w kilku punktach:

1. jesli sie nic nie zmienilo to juz w procesie aplikacyjnym, trzeba wyslac ksero strony ze zdjeciem z paszportu (zarowno glowny aplikant jak wszyscy 'dopisani' do aplikacji)

2. po pozytywnym zakonczeniu procesu nalezy uzyskac wklejke wizy w paszporcie

Proces konczy sie przekroczeniem przez Ciebie granicy (Ciebie jako "principal aplicant"), osoby dopisane do Twojej aplikacji maja czas na wjazd do kanady do czasu az wygasnie ich wiza, nie moga jednak przyjechac nawet o dzien wczesniej niz glowny aplikant.

Jak widzisz paszport jest niezbedny. Z ta wiza (minimalnym rocznym pobytem, w kraju z ktorego sie ubiegasz o skilled worker) nie mam pewnosci, ale wydaje mi sie, ze nie dotyczy to osob dopisanych do aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam na mysli cos w stylu zielonej granicy, a jesli chodzi o paszport, to zalozmy, ze da sie go zalatwic, tyle ze bez waznej wizy w tym przypadku.. czy jest to problemem w momencie ubiegania sie o pobyt w Kanadzie, czytalam gdzies ze "USA i Kanada to dwa rozne kraje" i dlatego nie patrza na fakt, ze ktos jest nielegalnie w USA, skoro ubiega sie w prawidlowy sposob o pobyt w Kanadzie...Doswiadczenie zawodowe jest, jezyk jest, wyksztalcenie jest.. Czy moze uwzglednianie takiej osoby w podaniu moze w jakis sposob zaszkodzic glownemu aplikantowi? A poza tym, czy jest roznica jezeli ta osoba dopisana do podania jest malzonkiem, czy tez common-law partner? I czy ma znaczenie gdzie slub mial miejsce, np. w USA czy tez lepiej w kraju pochodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holy takimi sprawami jak zielona granica i pobyt zajmuje sie prawnik i On powinien Ci powiedziec jakie sa szanse takiej osoby bo to jest zbyt powazna sprawa aby mozna bylo taka osobe wpisac,to ze sa to dwa inne kraje ale maja czasami podobne prawo ..

Tak wiec znajdz dobrego prawnika ktory zajmuje sie takimi sprawami w prawie Kanadyjskim.

co do malzenstwa to nie ma znaczenia gdzie sie wzielo slub,wazne ze jest wazne,co do zwiazkow nieformalnych to tutaj musisz przedstawic dokumenty ze min 1 rok mieszkaliscie razem-rachunki,dopisanie do ubezpieczenia cos co pokaze ze razem mieszkaliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...