Skocz do zawartości

Pierwszy Lot Do Usa


andrew87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za tydzien odbede swoj pierwszy lot samolotem do USA a konkretnie do New Yorku chcialbym sie dowiedziec czego moge sie spodziewac na lotniskach zarowno na naszym polskim jak i tym w USA. Sednem mojej obawy jednak jest to o co moga mnie zapytac na przejsciu granicznym w USA, slyszalem juz wiele roznych wersji ale wydaje mi sie ze niektorzy przesadzaja. Prosze o pomoc i wyjasnienie moich obaw. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot jest bezposredni wsiadam w Warszawie a wysiadam w Nowym Jorku z jezykiem nie bedzie problemu potrafie sie porozumiec a jesli chodzi o pytania ktore zada mi celnik na lotnisku w USA to slyszalem ze jesli trafie "zle" moge sie zalapac na prawdziwe przesluchanie...chodzi mi konkretnie o co oni sie tam pytaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... slyszalem ze jesli trafie "zle" moge sie zalapac na prawdziwe przesluchanie...chodzi mi konkretnie o co oni sie tam pytaja.

Konkretnie to moga zapytac do kogo jedziesz, co chcesz robic i zobaczyc, gdzie i na jak dlugo sie zatrzymasz. Krotko, na temat i na ogol milo.

Ktos ci glupot naopowiadal o przesluchaniach, to nie Rosja czy Wenezuela.

Oczywiscie jezeli z bagazu bedzie ci wystawala kielnia i gumofilce pytania moga sie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam ze sama rozmowa na lotnisku to wlasciwie pikus. Zwlaszcza jak sie leci pierwszy raz - nie mysli sie o tej rozmowie, bo jest sie strasznie podeskcytowanym:D. A sama rozmowa - po co Pan przylecial, co zamierza Pan robic takie tam :) Zaden stres, zaden problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaja czesto tez ile masz pieniedzy i do kogo jedziesz. Jesli do rodziny to wiadomo iz beda ciebie sponsorowac na wycieczce, jesli do znajomych itp. to musisz miec troche kasy bo jak nie to padnie podejrzenie ze bedziesz pracowal na czarno.

No i nie zgub formularza I-94, bo jadac na wize turystyczna jest on bardzo wazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...