Skocz do zawartości

Green Card Przez Sponsorowanie Obywatela


Rekomendowane odpowiedzi

1. czesc 4 lata temu zlozylem forme i-130 jestem nielegalnie teraz moja zona jest obywatelka i mam pytanie wiem jakie dokumenty musze wyslac ale nie wiem czy wszystkie naraz czy narazie tylko i-485 a potem oni mi przysla jakie papiery mam doslac.

2. Nie wiem co wpisac w CURRENT USCIS STATUS.

Prosze o pomoc pozdrowienia z new york

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wysylasz wszystkie dokumenty razem wlacznie z I-693 - badaniami medycznymi, ktore robisz u lekarza. Tutaj mozesz znalezc w swojej okolicy ( musza byc uprawnieni przez USCIS) https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=of...office_type=CIV

2. Niektorzy pisza, zeby nie wpisywac w current status VISITOR jezeli jest sie na przesiedzianej wizie. Z drugiej strony pisza, ze OUT OF STATUS nie wyglada za ladnie.

Ja wysylalam papiery jak juz wiza mi sie skonczyla i mialam wpisane VISITOR i nie bylo z tym zadnego problemu. Tak czy tak ksero Twojego I-94 wskazuje, ze przekroczyles date gdzie mogles legalnie przebywac w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na forum ze i-693 razem z badaniami nie wysyla sie tylko jedzie na appointment. Please check the web page of your local office under "Local Filing Procedures" to determine if your local office wants Form I-693 at the time of filing Form I-485 or at the time of interview. mieszkam w new york.

jaka forme musze wypelnic zeby miec jeszcze jednego subsponsora - tescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory to jest numer wizy czarny control number czy czerwony

Ludek masz wiele pytan i swiadczy to o tym, ze tak naprawde nie wiesz jak wypelnic dokumenty. To nie sa jakies tam dokumenty tylko dokumenty, ktore sa bardzo wazne i jak rozumiem uregulowanie statusu tez jest dla Ciebie sprawa priorytetowa. Dlaczego wiec - skoro masz tyle pytan - nie zwrocisz sie gdzies o fachowa pomoc?

Sam fakt, ze masz wspolsponsora juz moze tu duzo zawazyc. W teorii sponsor wypelnia I-864, a w praktyce moze byc tak, ze i I-864a. Podobnie ze sponsorem - tez moze byc wymagany I-864a jesli dana osoba miala kogos na rozliczeniu podatkowym a uzywa jego dochodu itd. Historia wspolsponsora jest tez bardzo wazna, bo moze sie okazac, ze mimo, ze ma wymagane zarobki to nie moze cie sponsorowac z roznych powodow - m.in. nie wygasniete sponsorowanie w ciagu ostatnich 10 lat.

Widzisz tez, ze to co jest napisane w instrukcji do badan jest sprzeczne z ty co mowia tutaj ludzie.

Wypelnienie dokumentow w takiej waznej sprawie to nie jest rozwiazywanie krzyzowki. Nie rozumiem dlaczego chcesz ryzykowac oddalenie sprawy (i strate pieniedzy i czasu) badz otrzymanie RFE.

Osoby, ktore sa tutaj dziela sie swoimi przemysleniami, co nie znaczy, ze Twoja sytuacja jest taka sama. A watpliwosci masz wiele wiec tym bardziej dla swietego spokoju i pewnosci, ze wszystko jest dobrze, zrobilabym co w mojej mocy zeby dokumenty byly poprawnie wypelnione.

Rozumiem jesli ktos ma jedno pytanie badz dwa, ale Ty na kilku forach zadajesz pytania i nie sa to pytania dotyczace bynajmniej blachych spraw. Chwala tym, ktorzy na nie odpowiedza tyle tylko, ze Ty nie masz pewnosci, czy Ty masz taka sama sytuacje jak oni mieli. Co innego jesli ktos gotuje obiad codziennie i ma pytanie ile dodac soli do jakies salatki, a co innego jesli ktos nigdy nic nie gotowal, ale skoro Kasia gotuje obiady trzydaniowe to ten ktos jak ma przepis tez taki sam obiad ugotuje - tylko zada kilka pytan i bedzie OK. To samo z Twoja sprawa - niby blacha sprawa, ale masz mnostwo pytan. Pytan, ktore moga zawarzyc na wszystkim.

Nie traktuj mojej wypowiedzi jako zlosliwosc. Ja nie chce abys mial problemy dlatego o tym Ci pisze. Jak czasem czytam aplikacje wypelnione przez osoby, ktore nie sa zaznajomione z tematem, to wlos sie jezy. Tyle bledow, tyle pomylek i jeszcze ktos mi mowi, ze robil tak jak napisali w instrukcji i ze on nie rozumie jak ja moge cos poprawic skoro na pewno wszystko jest tu dobrze. Dopiero krok po kroku mu tlumacze i wyjasniam, ze to znaczy to, a tamto nie moze byc tak napisane, bo osoba ma na rozliczeniu podatkowym jeszcze zone itd. Ludzie, ktorzy na infolini pracuja podaja sprzeczne informacje, a co dopiero ktos kto robi cos takiego po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina ma racje. Ja bylam pewna, ze moje aplikacje nie mialy ani jednego bledu a jednak jak pojechalismy do osoby, ktora nam pomagala a raczej sprawdzala czy wszystko jest ok - okazalao sie, ze jednak pare bledow bylo.

Tylko nie idz do jakiejs pani Zosi, czy tez agencji bo tam jeszcze wiecej moga Ci zamieszania zrobic w papierach niz Ty sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...